Dnes je:,   meniny má: (zajtra: )

Vstavané skrine a nábytok na mieru

VSTAVANÉ SKRINE A NÁBYTOK

NÁBYTOK NA MIERU VYRIEŠI VÁŠ PROBLÉM S PRIESTOROM



Aký je dnes trend? Súvisiace obrázky
Vstavané skrine nie sú novinkou dnešnej doby, v posledných rokoch však zažívajú skutočný boom. Niet divu, pri praktickom riešení sa do ich útrob vojde netušené množstvo vecí, pritom neprekážajú a svoje okolie nehyzdia.


Na prvý pohľad pôsobia vstavané skrine vlastne veľmi jednoducho. Základ dverí je tvorený oceľovým alebo hliníkovým rámom, do ktorého je zapustená požadovaná výplň - lamino, drevo alebo dyha, ďalej zrkadlo, prípadne číre, mliečne alebo farebné sklo. Oceľový rám vyjde lacnejšie, hliníkový je drahší, ponúka menej farebných variantov, ale má väčšiu nosnosť.
 
 
Ako si dať svoju vstavanú skriňu naceniť?
Je to veľmi jednoduché. Nakreslite si svoju vstavanú skriňu, alebo akýkoľvek nábytok ako skycu na papier, odfoťte ho, alebo ho oskenujte a pošlite ako prílohu mailom na adresu: benkova@ms-interier.sk
Nezabudnite aby vo Vašom nákrese nechýbali rozmery vstavanej skrine alebo akéhokoľvek iného nakresleného nábytku.
 
Aké materiály sa používajú pri výrobe vstavaných skríň?
Jedničkou medzi materiálmi je hliník. Ten je totiž oproti iným materiálom výrazne ľahší, pevnejší, odolnejší, trvanlivejší a nenáročný na údržbu. Naviac používanie hliníkových rámov je takmer nepočuteľné. Hliníkové profily vynikajú i jednoduchým a praktickým tvarovaním.
 
Vstavaná skriňa má mnoho výhod
Ak zvolíte praktické riešenie útrob vstavaných skríň, budete si upratovanie doslova užívať. Veci tam schované majú svoju logiku a sú prehľadné. Bežný meter vstavanej skrine sa dá kúpiť od dvesto eur, ale cena sa ďalej odvíja nielen od materiálu, ale i od spôsobu otvárania a najmä od vnútorného vybavenia. Na ňom by ste však nemali šetriť. Radšej zvoľte lacnejší materiál na výrobu skrine, ale kúzlo vstavaných skríň je práve v dômyselnom vnútornom usporiadaní. Zásuvky, drôtené koše, vešiaky na kravaty a na nohavice, sklopné tyče, umožňujúce zavesenie odevov i do výšky 210 cm, to všetko cenu zvyšuje, ak ale zvolíte vnútorné vybavenie z pevného plastu, môžete ju relatívne znížiť. Chromovaný kov naopak patrí medzi drahšie varianty. Vnútorné vybavenie si naviac nemusíte objednávať od výrobcu skrine, ale môžete ho zakúpiť v obchodoch s nábytkom alebo doplnkami, kde ich kúpenie vyjde na niekoľko sto korún. Pozor však na rozhodnutie, keď si necháte vyrobiť lacnejší rám napríklad od stolára a dvere i posuvné systémy si vyberiete u špecializovaných výrobcov. Na amatérsky zvolený korpus už často dvere nejdú nasadiť. Atraktivitu vnútorného vybavenia zvýšite zabudovaným osvetlením, najmä podsvietenie zadnej steny zlepší orientáciu vo vnútri skrine.
 
Vstavané skrine ako šatník, alebo priečka?
Samostatná miestnosť na ukladanie vecí predstavuje ideálne riešenie. Tu je možné vytvoriť rovnako prehľadný systém vrátane mobilných modulov. Odpadá množstvo dverí a celý úložný priestor je na prvý pohľad prehľadný. Dnešné systémy posuvných dverí dokážu zaplniť celú svetlú výšku miestnosti, a tak sa výborne hodia i na praktické delenie priestoru. Môžeme tak vytvoriť šatník celkom bez stavebných úprav, napríklad s presklenými dvermi, ktoré ho budú prirodzene osvetľovať. Sú určené i do kúpeľne, tu ale musíme voliť dvere s vhodným povrchom, alebo sa dá nimi riešiť i variabilné prepojenie kuchyne s obytnou časťou miestnosti. Môžeme vytvoriť šatník aj v blízkosti malého okna, je to celkom ideálne.
 
TELEFÓN: +421-903-444448