Brúsenie parkiet a rekonštrukcie podláh


Brúsenie parkiet Brúsenie parkiet Brúsenie parkiet Brúsenie parkiet
Brúsenie parkiet - staré nátery v telocvični
Brúsenie parkiet - dokončená rekonštrukcia telocvične
Brúsenie parkiet - staré silne znečistené parkety
Brúsenie parkiet - detail pred vybrúsením a po prvom prebrúseni

Brúsenie parkiet - rekonštrukcie podláh realizujeme po celom Slovensku


Prečo sa rozhodnúť pre brúsenie parkiet?

Máte doma na podlahe drevené parkety, ktoré sú už rokmi používania opotrebené a nevyzerajú podľa vašich predstáv? Potom brúsenie parkiet alebo sanácia drevenej podlahy spolu s povrchovou úpravou (lak, olej) je tým správnym riešením. Brúsením parkiet sa odstránia všetky nečistoty a zvyšky laku, ktoré sú na povrchu parkety a tým sa stáva aj staršia parketa skoro ako novou.

Ako prebieha brúsenie parkiet?

Brúsenie parkiet a drevených podláh realizujeme profi brúskami od nemeckého výrobcu Lägler, ktoré majú svoje vlastné odsávanie a tým sa stáva brúsenie parkiet bezprašným. Plocha parkiet prípadne drevenej dlážkovice sa brúsi veľkým strojom takzvaným kombajnom, je to pásová brúska so šírkou záberu 200 mm. Samozrejme s touto veľkou brúskou sa nedajú vybrúsiť kraje pri stene a plocha parkiet pod radiátorom. Na okraje pri stenách a plochy pod radiátorom sa používa takzvaná okrajovka, inými slovami je to rotačná brúska s vysunutým nosom s ktorou sa pohodlne a kvalitne vybrúsia už spomínané kraje pri stenách a pod radiátorom. Na záver sa celá plocha jemne zaleští brúsnou mriežkou aby bola vybrúsená plocha parkiet dokonale hladká. Leštenie sa vykonáva taktiež strojom, konkrétne sa jedná o kotúčovú brúsku s priemerom cca 400 mm. Následne sa plocha vybrúsených parkiet dokonale povysáva a môže sa vykonať povrchová úprava buď lakovaním alebo olejovaním.

Ako pripraviť miestnosť na brúsenie parkiet?

Miestnosť v ktorej sa bude vykonávať brúsenie parkiet musí byť kompletne vyprataná, teda bez akéhokoľvek nábytku. Musí to tak byť, pretože pri lakovaní parkiet sa lakuje súvisle celá plocha naraz, teda nie je možné počas lakovania parkiet presúvať nábytok z jednej strany na druhú. Ak by sa plocha vybrúsených parkiet lakovala príklad v dvoch pásoch (najskôr pod nábytkom a potom mimo nábytku) tak si zákazník musí byť vedomí toho, že optika nalakovaných parkiet nebude dokonalá a bude vidieť spoj týchto jednotlivo lakovaných časti.

Ako sa lakujú vybrúsené parkety?

Vybrúsené parkety a drevené podlahy lakujeme s nemeckými ekologickými lakmi PALLMANN na vodnej báze. Ako prvý náter používame základný lak Pall X-320, ktorý slúži na zastavenie savosti dreva a zvýraznenie jeho kresby. Tento prvý náter môžme taktiež nazvať ako penetračný náter. Po základnom nátere sa v dvoch vrstvách valcuje vrchný náter, ktorý je dobre zvoliť podľa toho aká záťaž bude prebiehať na dokončenej podlahe. Možte si vybrať vrchné laky s rôznymi oteruvzdornosťami:

Miera záťaže Typ laku Cena lakovania 1x základ + 2x vrchný náter s DPH/m2
bežná bytová záťaž
Pall X-94
10,20 €
vysoká bytová záťaž
Pall X-96
13,20 €
komerčné priestory
Pall X-98
15,60 €

brúsenie parkiet

Brúsenie parkiet - cenník

S brúsením parkiet súvisia aj ďalšie práce, ako je napríklad dodávka a montáž nových obvodových líšť alebo tmelenie našpárovaných parkiet. Ceny týchto služieb sú nasledovné:

Položka Cena s DPH
Brúsenie + leštenie + vysávanie parkiet
11,50 € /m2
Tmelenie parkiet
8,- € /m2
Nová obvodová lišta 50x22 mm s montážou
8,- € /bm
Olejovanie parkiet 3x Osmo
18,- €


Facebook - naše referencie

Facebook MS Interier s.r.o. - realizácie

Viac z našich všetkých aktivít a hlavne viac fotiek z našich realizácii nájdete na našej firemnej facebook stránke. Dajte nám like a budete tak neustále informovaní o tom čo sa práve u nás deje.

Pozri viac...

Rekonštrukcia telocvične Petržalka

Rekonštrukcia telocvične Bratislava - Petržalka

Brúsenie parkiet, leštenie parkiet, lakovanie parkiet a čiarovanie športových ihrísk to sú všetky práce, ktoré boli vykonané v rámci rekonštrukcie parketovej podlahy v telocvični v Bratislave.

Pozri viac...

Brúsenie nových parkiet

Brúsenie parkiet

Na uvedenej referencii sme montovali nové drevené parkety lepením o podklad a následne sme ich prebrúsili a naniesli lakovanú povrchovú úpravu. Na uvedenej zákazke boli použité laky Pallmann Nemecko.

Pozri viac...

Google Mapa - MS Interier s.r.o., Žilina-Strážov, Hričovská