Inteligentný dom a inteligentná elektroinštalácia


Inteligentná elektro inštalácia Inteligentná elektro inštalácia Inteligentná elektro inštalácia Inteligentná elektro inštalácia
Doprajte si komfort, pohodlie a ešte k tomu aj ušetríte energie
Inteligentná elektroinštalácia káblová
Inteligentná elektro inštalácia bezdrôtová
Rozvodná skriňa s inteligentnou elektro inštaláciou

Predajca INELS: MS Interier s.r.o., Žilina, Tel. +421 903 444 448, Email: soska@ms-interier.skČo je to Inteligentný dom?

Inteligentná elektroinštalácia zabezpečí aby váš dom mal komfort, automatizáciu, dohľad, bezpečnosť, úspory, design a operatívnosť s variabilitou. V zjednodušenej forme povedané, že svetlá, spotrebiče, alarm a žalúzie viete ovládať za pomoci vypínačov, smart telefónu, tabletu alebo klasického počítača či notebooku.

Prečo sa rozhodnúť pre inteligentnú elektroinštaláciu?

Inteligentná alebo ináč povedané zbernicová elektroinštalácia vám zabezpečí:

 • Štandardné riešenie elektroinštalácie do novostavieb
 • Zníženie nákladov na energie domu až o 30%
 • Využitie dvoj-vodičovej zbernice (žiadne stohy káblov)
 • Dodatočné rozšírenie elektroinštalácie
 • Možnosť zmeny v spôsobe ovládania počas užívania domu
 • Logické a centrálne funkcie (napríklad odchodové tlačítko)
 • Vzdialený dohľad nad domom za pomoci smart telefónu, tabletu alebo PC


 • Doporučujeme mať Inteligentnú elektroinštaláciu zahrnutú už v projekte

  Na svoju interligentnú elektroinštaláciu či inteligentný dom by ste mali myslieť už v projektovej dokumentácii, pretože systém rozvádzania káblov po celom dome či byte je trochu odlišný ako pri klasickej elektroinštalácii.

  Samozrejme aby vám mohol projektant navrhnúť a zakresliť inteligentné elektrické rozvody tak musí byť dostatočne informovaný o rôznych prvkoch a moduloch systému INELS. Pokiaľ takého človeka nemáte alebo nepoznáte, vieme vás nakontaktovať na tých správnych projektantov.

  Jedinečné kompletné riešenie Inteligentného domu

  Spoločnosť MS Interier s.r.o. v spolupráci s výrobcom INELS vám ponúka naozaj kompletný servis, ktorý začína bezplatným odborným poradenstvom, ďalej pokračuje spracovaním cenovej ponuky, zameraním, dodávkou materiálu so závozom priamo k Vám a končí odbornou a profesionálnou montážou.

  Prínosy Inteligentnej elektroinštalácie

  Inteligentná elektroinštalácia vám oproti klasickej elektroinštalácii prináša nasledovné výhody:

  Komfort v Inteligentnom dome

  Inteligentná elektroinštalácia vám ponúka skutočne vysoký komfort bývania. Dokáže ovládať svetelné scény v dome, postupný nábeh a dobeh svetla, možné ovládanie cez dotykový displej vstavaný v stene, taktiež ponúka ovládanie cez klasický diaľkový ovládač od vášho televízora, ovládanie hlasom je možné cez jednotku SOPHY, ktorá reaguje na hlasové povely. Ovládanie cez mobilný telefón, počítač či tablet je pri inteligentnom dome somozrejmosťou.

  Automatizácia v Inteligentnom dome

  Automatizáciou v Inteligentnom dome sa myslí to, že funkcie v dome sa vykonávajú automaticky na základe veličín, teda času, teploty, úrovne osvetlenia, pohybu osôb či sile vetra. Inteligentný systém vie vykonať niekoľko funkcií na základe jedného povelu. Napríklad pri zotmení systém INELS zatiahne žalúzie, rozsvieti svetlá, zvýši izbovú teplotu a zapne televízor.

  Dohľad nad Inteligentným domom

  Systém Inteligentného domu INELS Vás vie informovať o zvolených udalostiach sms správou a cez prístup na internet kdekoľvek na svete sa viete pripojiť k vášmu domu a skontrolovať či zmeniť jeho stav.

  Bezpečnosť Inteligentného domu

  Alarm s rozšírenými funkciami je súčasťou systému. Systém je vybavený vlastnou klávesnicou, ktorá môže vyť ovládaná kódom alebo prístupovou kartou. Všetky nastavenia sú zaheslované v niekoľkých úrovniach. Inteligentná elektroinštalácia vám tak ponúka ochranu domu pri zlom počasí (napríklad zatiahne žalúzie pri silnom vetre) a nečakaných udalostiach (napríklad pri poruchách v sieti, prepetí, preťaženia), či živeľných pohromách (senzor zatopenia či dymový senzor).

  Úspory prevádzkových nákladov domu

  Pomocou inteligentných rozvodov si viete regulovať kúrenie či klimatizáciu v rôznych časových pásmach, viete regulovať osvetlenie (pri absencii pohybu sa svetlo automatický vypne), viete blokovať spotrebiče napríklad vo vysokom tarife atď.

  Rýchlosť a doba inštalácie

  Doba inštalácie inteligentného elektrického rozvodu je podstatne kratšia vďaka zbernicovej inštalácie a všetky jednotky sú najskôr inštalované a až potom oživované.

  Operatívnosť zmien a rozšírení inteligencie

  V budúcnosti je možné doplniť elektroinštaláciu o rôzne prvky či moduly a všetky funkcie sa dajú meniť cez PC a to aj vzdialene za pomoci vzdialeného prístupu.

  Využiteľné prvky pre handicapovaných ľudí

  Ovládanie celého domu z jedného miesta a hlasové a diaľkové ovládanie pre imobilných je obrovskou výhodou. Nevidiaci vie ovládať dom za pomoci zvukových správ kedy jednotka SOPHY reprodukuje predom nahovorené správy. Pri ovládaní oceníte taktiež funkciu, že jedným povelom sa prevedie viacero akcii naraz.


  Technický katalóg

  Inteligentný dom - technický katalóg

  Kompletný katalóg a všetky potrebné informácie pre inteligentné elektro inštalačné rozvody pre inteligentný dom.

  Stiahni tu...

  Katalóg modulov

  Katalóg modulov pre inteligentný dom

  Kompletný katalóg modulov a prvkov pre inteligentný dom s inteligentnou elektroinštaláciou.

  Stiahni tu...

  Inteligentné sady

  Sady pre inteligentný dom

  Brožura kompletných sad s ktorými viete dať vášmu domu či bytu inteligenciu.

  Stiahni tu...

  Vypínače a zásuvky

  Vypínače a zásuvky pre inteligentný dom

  Katalóg rôznych vypínačov a zásuviek, ktoré viete použiť do vášho inteligentného domu.

  Čítaj viac

  Bezdrôtový systém

  Katalóg pre bezdrôtovú inštaláciu pre inteligentný dom

  Katalóg bezdrôtovej inteligentnej elektroinštalácie pre váš Inteligentný dom.

  Stiahni tu...

  Referencie INELS

  Referencie pre inteligentné elektro inštalácie

  Referencie a zrealizované montáže inteligentnej elektroinštalácie v hoteloch a domoch.

  Stiahni tu...